27 Şubat 2012 Pazartesi

Kuğulu Park'ta Bir Gün...

İstanbul’dan Ankara’ya geldikten sonra çok acayip görsel bir boşluğa düşmüştüm. Evet,  herkesin dediği gibi başkent çok düzenliydi, insanları çok kibardı, sessiz, sakin bir trafik, temizdi falan da İstanbul aşığı bir insan olarak beni hiçbir zaman tatmin etmedi. İlk zamanlarda eşimle hafta sonu nereye gidelim dediğimde herhangi bir alışveriş merkezi adını duymaktan nefret eder olmuştum.. Kış aylarında da avm’lerin mikrobuyla uğraşacağıma evimde otururum daha iyi durumunu ilke edinmiştim..

Yaz daha iyi, eğlenceli geçer durumdaydı. Gitmekten hoşlandığım yerlerin başında Eymir gölü geliyordu. İlk evlendiğimizde bisikletleri arabamızın arkasına atar göl kıyısında arabayı park edip bisikletlerle devam ederdik.. Alp’e hamile kalana kadar da hep yaptık. Orda çimlerin üzerine serilip balık ekmek yemenin keyfini belki de Eminönü sahilinde yaşamamışımdır. ODTU’lü öğrenciler beni çok iyi anlarlar :)
Bahçeli…Burası da öğrenci mekanıdır aslın da, yaz geceleri yolda yürüyecek yer olmaz, insanlar cadde bostanda gezdikleri gibi lüks arabalarını alır bahçeliyi bi turlarlar.. Burayı da seviyorum. Alp 1 aylıktı bahçeli gecelerindeydik. Hala devam ediyoruz gitmeye..
Evime yakın olması sebebiyle en sık uğrak yerlerimden biri ise Kuğuluparktır..Nedense Tunalı’nın yeri başkadır bende..Hamileliğimin ilk aylarında evden çıkar ağır ağır yürürdüm.Taşıyabileceğim kadar alışveriş yapar,mado’da bi dondurma yer,kuğuparkta birkaç fotoğraf çeker eve geri dönerdim..Alp’le birlikte de onu sırtımıza alıp çok yürüdük..Bebekliğinden beri gidiyoruz o minik ormanımıza.Yazın güzelliği, rahatlığı elbette başka ama kışında ayrı bir güzelliği var. Karlar altında orada olmak, sıcak çayını alıp, simit ve karperini yemek arada o simitten kuğulara birer parça atmak insanın ömrünü uzatır.
Alp montonu giyip dışarıya çıkacağına kesin olarak kanaat getirdiğinde kuss,kuss demeye başlar dış kapıda.Koltuğuna oturduğunda babası sorar; Alp nereye gidelim babacım.? Yine aynı cevap kuss,kuss…:) Bütün haftayı evde geçirince isteğini kırmayıp çoğu hafta sonu götürmeye gayret ediyoruz Alp’i.Arabayı park edip parkın yürüyüş yoluna girdiğimiz anda Alp pusetinde ayağa kalkıyor ve çığlıklar başlıyor.İndirip bırakıyoruz koşa koşa kuşların yanında alıyor soluğu..Simitlerimiz, evden getirdiğimiz ekmeklerimiz hepsini alıyoruz Alp kuşlara atıyor mama mama diyerek. Keyfine diyecek yok. Biz Alp’e yakın bir bankta çaylarımızı içip,kahvaltımızı ediyoruz.Fotoğraf çekiyoruz bol bol..
AŞK,AŞK,AŞK :)

Kuşlar doyduklarında ve yanımızdan gittiklerinde Alp’te sıkılmaya başlıyor haliyle.Sonra oyun parkında biraz sallanmaca, biraz kay kay o kadar yoruluyor ki pusetinde uyuyup kalıyor..Biz Tunalı’da cadde boyunca dolaşıp mağazalara bakıyoruz, kestane yiyoruz belki, sokak çalgıcıları var öğrenciler onları dinliyoruz…Sonra eve dönüş için hazırlıklar başlıyor..Güzel bir gün daha son buluyor..

0 yorum:

Yorum Gönder

Takip Ettiklerim

Popular Posts

En Son Okuduklarımdan

  • Bebek Bakım Sorunlarına Mucize Çözümler
  • Çocuk Davranışlarındaki Korkuyu Tanımak ve Baş Etmek
  • Çocuğunuz Sizden Ne Bekliyor?
  • Bebeklikten Çocukluğa Geçiş
  • Küçük Mucizeler Dükkanı
  • Limon Ağacı

Blogger Anneler

Bu blogda yayınlanan yazı,fotoğraf ve videoların tüm hakları saklıdır.Bu yazı,fotoğraf ve videolardan alıntı yapılması ya da ismimin yazılı,görsel ya da elektronik ortamda kullanılması halinde yetkili Türk mahkemeleri aracılığıyla hukuki işlem yapılacaktır.

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı

Blogger tarafından desteklenmektedir.
 

Blog Template by BloggerCandy.com