13 Mart 2012 Salı

Alp 20 aylık...

Gülen yüzüm, ömrüm...
Hergün yeni bir şeyler öğrendiği dönemde. Meraklı, taklitci, cümleci, oyuncu, aklı bir karış havada.. Küçücük kelimeleri ağzına öyle güzel yakıştırıyor ki birkaçını not düşmeden edemedim;

* Korba (Çorba)
* Patpat (Patates)
* Akkım (Aşkım)
* Kaem (Kalem)
* Dadu (Nercu)
* Ku (Çikolata)
* Suduydu (Su)
* Süttema (Süt)

Aklıma gelenler ve en sevdiklerim :) cümle kurmaya başladı. Artık yan yana getiriyor çoğu kelimeyi. Çok hareketli, koltuk tepelerinden inmiyor, şarkı söylüyor, hareketli bir müzikte oynamadan edemiyor. Utangaç bir çocuk değil ama keyfinin yerinde olması lazım, istekleri yerine getirilmeli..Önemsenmek istiyor... Bu ay en sevdiği yemek sebzeli pilav ve köfte, en çok saklanıp kendini aratmayı seviyor, yorganlar, çarşaflar bunların hepsi bizim evde Alp'in emrinde, yatakta oynamaya bayılıyor, hala yoğurt yemiyor, peynir sevmiyor ama süt canavarı... 
Gözlemlemeyi ve birebir taklit etmeyi çok iyi beceriyor. Kendinden büyük çocuklarla oynarken daha huzurlu olduğunu gözlemledim, yaşıtlarının kendisini anlamaması durumunda hırçınlaşabiliyor. Sürekli kendisiyle oynayan kişiye tapıyor, ondan ayrılamıyor. Çizgi film karakterli kitapların kendisine anlatılmasından acayip keyif alıyor, ve hayal dünyasında hepsini yaşıyor gibi yapıyor. Mesela; pepee ip atlamış dediğimde atlama hareketi yapıyor. Ya da uyumuş dediğimde emziğini alıp yere uzanıyor. 

O'nu keşfetmek çok keyifli.. Ucsuz bucaksız bir deniz gibi oğlum. Ne verirsem onu almıyor resmen kapıyor...


20. ayında Alp bunları yapıyor.. Kendisi de yıllar sonra okuyabilsin diye buraya her ayını aktarmaya karar verdim...0 yorum:

Yorum Gönder

Takip Ettiklerim

Popular Posts

En Son Okuduklarımdan

  • Bebek Bakım Sorunlarına Mucize Çözümler
  • Çocuk Davranışlarındaki Korkuyu Tanımak ve Baş Etmek
  • Çocuğunuz Sizden Ne Bekliyor?
  • Bebeklikten Çocukluğa Geçiş
  • Küçük Mucizeler Dükkanı
  • Limon Ağacı

Blogger Anneler

Bu blogda yayınlanan yazı,fotoğraf ve videoların tüm hakları saklıdır.Bu yazı,fotoğraf ve videolardan alıntı yapılması ya da ismimin yazılı,görsel ya da elektronik ortamda kullanılması halinde yetkili Türk mahkemeleri aracılığıyla hukuki işlem yapılacaktır.

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı

Blogger tarafından desteklenmektedir.
 

Blog Template by BloggerCandy.com