28 Nisan 2012 Cumartesi

Geç Kalmayın, Kan Verin!!!


Sıradan bir gün.. Her şey olması gerektiği gibi gidiyordur. Mutlu ya da mutsuz gereksiz şeyleri dert edinerek geçiştiriyorsunuzdur hayatı. Sahip olamadıklarınıza üzülüp daha çok çalışıp para kazanmalıyım diyerek hırs oyunları oynuyorsunuzdur. 

9 yaşındaki oğlunuza, ya da kızınıza iyi geceler dileyerek öpmüş normal bir güne uyanmak üzere odasında yalnız bırakmışsınızdır. Gece hastayım diyerek yanınıza gelen çocuğunuzu biraz ateşin var bir tanem ateş düşürücü verelim hadi yatalım diyerek kendi yatağınıza alırdınız belki. 

Sabaha karşı daha şiddetli ateş, halsizlik ile geceyi bu şekilde atlatan çocuğunuzu apar topar hastaneye yetiştirirsiniz. Gerekli tetkikler yapıldıktan sonra normal bir şekilde doktorunun  ‘çocuğunuz biraz üşütmüş şu ilaçları alın’ demesini beklerken bir den, aniden, bıçakla bir yerinize derin bir yara açılmış gibi ‘ çocuğunuz kanser’ der doktorunuz. Dünya başınıza yıkılır o an. Yer ayrılsa da  içine girsem diye düşünürken doktorunuz size uygun ilik bulunmadığı takdirde yavrunuzu 4 ay içinde kaybedeceğinizi açıklar. İkinci yıkım.
Daha büyük, daha acı, daha derin bir bıçak izi bu kez yüreğinizi delip geçmiştir.


Efe Sürekoğlu. 9 yaşında. Hayatının ilkbaharında. T hücreli ALL kanseri teşhisi ile tedavi ediliyor. Onu tanıyan herkes en başta da ailesi seferber oldu.
Ben daha önce gamzeanne için İbn-i Sina hastanesine giderek kan vermiştim. Prosedürler inanılmaz boyutta basit. Hastane yetkilileri siz yeter ki kan verin hayat olun da biz ne kolaylık varsa sağlayacağız diyorlar. Her gün iş yerine gitmek için hastane önünden geçen milyon insan olduğuna eminim. 10 dk’ nızı bile almayacak olan bu kan verme işini lütfen aksatmayalım. Duyarlı her insanın bu çağrıyı cevapsız bırakmayacağına eminim. Efe’nin annesi Arzu Sürekoğlu diyor ki; normal şekilde yaşıyorduk. 9 yaşına kadar en ufak bir sorunu yoktu. Her şey bir anda oldu.
Bir gün bizim de başımıza gelebilir. Hiç bir şey uzak değil.
Geç kalmayın, kan verin!!!

Ankara’da yaşayan ve kan vermek isteyen bağışçılar İbn-i Sina giriş katında verebilirler.
İstanbul’da yaşayan ve kan vermek isteyen bağışçılar Çapa Tıp Fakültesinde verebilirler.


0 yorum:

Yorum Gönder

Takip Ettiklerim

Popular Posts

En Son Okuduklarımdan

  • Bebek Bakım Sorunlarına Mucize Çözümler
  • Çocuk Davranışlarındaki Korkuyu Tanımak ve Baş Etmek
  • Çocuğunuz Sizden Ne Bekliyor?
  • Bebeklikten Çocukluğa Geçiş
  • Küçük Mucizeler Dükkanı
  • Limon Ağacı

Blogger Anneler

Bu blogda yayınlanan yazı,fotoğraf ve videoların tüm hakları saklıdır.Bu yazı,fotoğraf ve videolardan alıntı yapılması ya da ismimin yazılı,görsel ya da elektronik ortamda kullanılması halinde yetkili Türk mahkemeleri aracılığıyla hukuki işlem yapılacaktır.

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı

Blogger tarafından desteklenmektedir.
 

Blog Template by BloggerCandy.com