16 Temmuz 2012 Pazartesi

İyi Ki Doğdun Küçük Adamım….Hani bayram sabahlarına uyanır ya insan. Yatağının başına koymuş hazırlamıştır giyeceklerini, yeni ayakkabılarını yatağının altına itivermiştir aceleyle. Kalabalık bir kahvaltı sofrası küçücük bir tezgahta 4-5 kişi güle oynaya hazırlanır. Çocuklar etrafta koşuşturmaya başlarlar, biz heyecanlı onlar bizden heyecanlı :) Sofrada bu özel günde hazırlayacağımız mönünün detayları konuşulur, tartışılır. Apar topar masadan kalkılır görev dağılımıyla iş başı yapılır. İşte öyle bir gün başladı 2 yaşa yapacağımız doğum günümüz. Günlerdir nereden ne alınacağını bilmeden her gün 35 derece sıcakta güneş beynime geçene kadar gezindin durdum. Her şey güzel olsun, aman detaylara dikkat edeyim vs derken tabiki istediğim gibi bir hazırlık yapamadım ama olsun. Oğlum ve kuzenlerinin mutluluğu benim tatminsizliğimden daha önemliydi. Onlar için her şey mükemmeldi. 

Alp’e söz verdiğim arabalı pasta siparişini verebileceğim bir pastane bulamadım ama olsun trenlere hayran olan bir çocuk için seçtiğim maketler hiç fena değildi hani.. Arabalar serisi ankara’da yapacağımız doğum gününe kaldı artık :) biz kararlıyız 3. Yaş gününe kadar her ay pasta kesip mum üfleyeceğiz. Ahahahaha :)

Alp’in gözlerinde ki ışığı, mutluluğu birazdan izleyeceğiniz fotoğraflarda göreceksiniz ama sözcüklerle de ifade etmek gerekirse onu hiç bu kadar mutlu görmedim. Bir aydır çakmak, kibrit, mum ne varsa üfleyerek antrenman yapan küçük adamım o atmosferin içinde utandı, sıkıldı, ezildi, büzüldü ama defalarca o mumları üflemekten hiç vazgeçmedi. 

Ömrü, ömrüme eklendiği günden beri aldığım nefes bile ona ait dediğim bu çocuğa hayatım feda olsun. ..

Nice güzel, sağlıklı, başarı dolu yıllara annesinin kuzusu…..
2 yorum:

Kibele Demirbas dedi ki...

uzun,güzel,başarılı,sağlıklı,huzurlu,mutlu ömrü olur inşallah

nercuanne dedi ki...

Çok çok teşekkür ediyoruz...

Yorum Gönder

Takip Ettiklerim

Popular Posts

En Son Okuduklarımdan

  • Bebek Bakım Sorunlarına Mucize Çözümler
  • Çocuk Davranışlarındaki Korkuyu Tanımak ve Baş Etmek
  • Çocuğunuz Sizden Ne Bekliyor?
  • Bebeklikten Çocukluğa Geçiş
  • Küçük Mucizeler Dükkanı
  • Limon Ağacı

Blogger Anneler

Bu blogda yayınlanan yazı,fotoğraf ve videoların tüm hakları saklıdır.Bu yazı,fotoğraf ve videolardan alıntı yapılması ya da ismimin yazılı,görsel ya da elektronik ortamda kullanılması halinde yetkili Türk mahkemeleri aracılığıyla hukuki işlem yapılacaktır.

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı

Blogger tarafından desteklenmektedir.
 

Blog Template by BloggerCandy.com