27 Şubat 2013 Çarşamba

Üzgün anneden mektup var...


Biriyle telefonla konuşmaya bile hali olmayan anne ne yapar..? Unutulmaya yüz tutmuş, eskimiş ama yine de içerisinde harika anılarını biriktirdiği bloguyla dertleşir elbette.

Bu aralar çok zor günler geçiriyoruz. Oğlum bronşit teşhisi ile yatıyor. Uykularımız yalan oldu, sinirlerimiz alt üst, sabrım oğluma duyduğum akıl almaz aşkla hala ayakta varlığını korumaya devam etsede, beynim ve vücudum artık s.o.s vermeye başladı. Kendimi 30 aydır hiç olmadığım kadar yorgun, tükenmiş hissediyorum. Hastalığın olmadığı her dert başımın üstüne ama oğlum hasta olmasın. Onu bir çiçek gibi koruyup kollayıp sonra da hasta yaptığımın pişmanlığınamı üzüleyim, yoksa kilo almıyor diye uğraşırken kaybettiği kilolarına mı üzüleyim neye yanacağımı şaşırmış durumdayım. Etrafımda ki herkes her çocuk hastalıkla büyür derken ben neden bu kadar zor kabulleniyorum bilmiyorum. 
Ama çok üzgünüm, şimdi iğneden geldik ve küçük adamın ayağını nerelere koyacağını bilmeden kendini uykuya bırakma hali, uykusunda sürekli yapma, etme, dur diye sıçraması her hali içimden binlerce parça kopartıyor.

Annelik… ne zor bir sınavmış. Hayatın insana sunduğu en büyük armağan, bir mucize ama bir annenin de yeniden doğması demek aynı zamanda. Hani..? O kadar bilmiş rahat ukala halimden eser kalmadı. Kimse umrumda değil ondan başka.

Bir kadını uykusunda bile ağlatan tek kişi evlatmış. Bu sabah kısacık uykumda gördüğüm rüyanın etkisiyle uyandığımda oğlumun deyişiyle gözümden sular akıyordu ona sarıldım, sarıldım, sarıldım… Bütün gün elimde bir mendil, gözlerim ağlamaktan başka bir hale dönmüş, üzerimde pijamalarım sabahlığım öylesine dolaşıyorum. O kahvaltı etmedi. Suyu bile reddediyor haliyle benimde boğazımdan bir damla su geçmiyor. Alp 30 ayına kadar çok hastalandı evet ama ben hiç bu kadar yıkılmamıştım. Hiç bu denli kendimi suçluluk psikolojisi içine sokmamıştım.

Geçer mi…? Geçer, geçecek elbette çok şükür çaresi var. Ama ben yeniden eskisi gibi olabilir miyim işte onu bilmiyorum….

2 yorum:

Adsız dedi ki...

Canım,geçmiş olsun.Allah acil şifa versin.Suçluluk psikolojisi sabrın ve direncin azaldığı içindir yoksa anneler kendilerinden bile sakınırlar bebeklerini. Önce sen kendine iyi bakacaksın ki oğluna daha iyi bakabilesin. En kısa zamanda toparlanacaktır,eminim. Sevgilerimle.
Zehra Pekergin

nercuanne dedi ki...

Canım, çok teşekkür ederim kendimi iyi hissettirdiğin için.. En kısa zamanda toparlanır umarım..
sevgiler,

Yorum Gönder

Takip Ettiklerim

Popular Posts

En Son Okuduklarımdan

  • Bebek Bakım Sorunlarına Mucize Çözümler
  • Çocuk Davranışlarındaki Korkuyu Tanımak ve Baş Etmek
  • Çocuğunuz Sizden Ne Bekliyor?
  • Bebeklikten Çocukluğa Geçiş
  • Küçük Mucizeler Dükkanı
  • Limon Ağacı

Blogger Anneler

Bu blogda yayınlanan yazı,fotoğraf ve videoların tüm hakları saklıdır.Bu yazı,fotoğraf ve videolardan alıntı yapılması ya da ismimin yazılı,görsel ya da elektronik ortamda kullanılması halinde yetkili Türk mahkemeleri aracılığıyla hukuki işlem yapılacaktır.

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı

Blogger tarafından desteklenmektedir.
 

Blog Template by BloggerCandy.com